About This Project

Żoliborz Artystyczny / budynek z 2019r. / mieszkanie dwupokojowe 42m2.

Realizacja projektu: luty 2019 – maj 2019

Zakres projektu: kompleksowy projekt wraz z nadzorem autorskim nad jego realizacją.

 

W realizacji mieszkania na Żoliborzu Artystycznym, ulubiony materiał i odcień klienta umieściliśmy na pierwszym planie – wypalana w dolinie Padu terakota od Fornace Brioni i głębia czerwonej ochry aksamitu sofy od Westwing miały przywołać ulubiony klimat kraju Włoch.

Projekt obejmował przeprojektowanie układu mieszkania.

Przeprowadzono zmiany w architekturze ścian, polegające na powiększeniu i doświetleniu łazienki poprzez zastosowanie świetlików w drzwiach i nad umywalką (tutaj w formie odzyskanego loftowego okna zakupionego na aukcji online).

Projekt łazienki był modyfikowany do samego końca, bo finalnie zdecydowaliśmy z klientem nie ciąć slabu marmuru Statuarietto, aby uniknąć przerywania jego płynącego wzoru. W efekcie „pejzaż” ułożony z jego wzoru zajął połowę ściany nad wanną.

W kuchni kolor frontów kuchennych nawiązuje do róznych odcieni off-whiteów występujacych w naturalnym marmurze Statuarietto osadzonym nad blatem. Wieczorową porą podświetlenie wnęki podkreśla rysunek wiązek wzoru zdającego układać się w pejzaż górskiej rzeki płynącej wśród iglastych drzew.

Przy stole stanęły krzesła rzemieślniczego modelu CH88 – ikony zaprojektowanej przez Hansa J. Wegnera w 1955r. wprowadzając chłodniejszy kontra ton względem ciepłych akcentów.
 
Za rozsuwanymi drewnianymi shuttersami, kryje się przejście do prostej, ascetycznej sypialni, gdzie główne skrzypce gra orzechowe łóżko od Muji z regulowaną lampą od NAP.