About This Project

Sady Żoliborskie / budynek z lat 60-tych / łazienka (3,5m2), kuchnia (8m2), hol (7m2) do generalnego remontu do zamieszkania.

 

Realizacja projektu: czerwiec – wrzesień 2020

 

Zakres projektu: kompleksowy projekt wraz z nadzorem autorskim nad jego realizacją

 

Opis realizacji:

Inwestor zlecił zaprojektowanie wnętrz z myślą o generalnym remoncie.

 

Przeprowadzono zmiany w architekturze ścian, które pozwoliły na przeniesienie pralki z małej łazienki do holu w zabudowie jednej z szaf, dzięki czemu zwiększyła się jej powierzchnia użytkowa.

 

Wymieniono instalację elektryczną, hydrauliczną wraz z CO, stolarkę okienną w łazience, stolarkę drzwiową, stolarkę meblową, tynki, nowe posadzki kaflowe.

 

W designie wnętrz podtrzymano relacje z architekturą wnętrz z okresu lat 60-tych: w łazience zachowano małe formaty płytek, które bezpośrednio korespondują z formatami i kolorystyką oryginalnych płytek sprzed remontu, odzyskano ceramikę łazienkową (stare, czarne, ceramiczne mydelnice do zabudowy, które udało się odzyskać, oczyścić i zamontować w nowych płytkach), w kuchni zachowano stare przesuwne szybki, które udało się odzyskać z oryginalnej szafki kuchennej sprzed remontu (udało się je odzyskać, oczyścić i zamontować w nowej zabudowie półek na przyprawy tuż nad blatem). W kuchni, w trakcie skuwania tynków, odkryto cegłę, którą finalnie zdecydowaliśmy się pozostawić ze względu na chęć wprowadzenia dodatkowego naturalnego elementu koloru i struktury.

 

Zdjęcia projektu: Grzegorz Kucharski