About This Project

 

ul. Kameralna / Praga Północ / mieszkanie 58m2
Realizacja projektu: październik 2021 – styczeń 2022
Zakres projektu: kompleksowy projekt wraz z nadzorem autorskim nad jego realizacją
Kameralna 3 – projekt mieszkania w przedwojennej kamienicy na warszawskiej Pradze Północ, zrealizowanych w ramach remontu generalnego w 2021r.
To efekt kilkumiesięcznej współpracy z parą cudownych młodych klientów – Ori (product designerem) i Kajtkiem (psychologiem).
Sentymentalny projekt zwłaszcza dla Ori, bo wróciła do mieszkania, w którym dorastała jako dziecko.
Po remoncie, już jako narzeczeństwo, rozpoczęli w nim nowy etap ich wspólnego życia wraz ze świeżo zaadaptowanym psem Pino Kundelino.
Projekt obejmował przeprojektowanie starego układu mieszkania na nowy – Właścicielom zależało na dostosowaniu go do ich aktualnych potrzeb.
Przeprowadzono zmiany w architekturze ścian – Ori uzyskała większą pracownię z adekwatną przestrzenią do pracy kreatywnej.
WC i łazienka zostały powiększone.
Kuchnię dyskretnie otworzono na salon w taki sposób, aby zabudowa lodówki osłoniła najbardziej roboczą część aneksu przed widokiem z salonu.
Wyróżnia się teraz ta bardziej dekoracyjna część kuchni na tle oryginalnego, odrestaurowanego okna skrzynkowego.
Na fragmenty kamiennej posadzki wykorzystano kolekcję Modernizm inspirowaną przedwojennym polskim wzornictwem, zaprojektowaną przez Maję Ganszyniec dla marki Paradyż.
Wybór padł na typową dla estetyki lat ’20 i ’30 formę gorsecików, którymi zdobiono posadzki modernistycznych kamienic.
Mieszkanie wykończono naturalnymi materiałami z przystępnej dla młodych Właścicieli półki cenowej – lniane zasłony i zlew ceramiczny z Ikeii, drewniany parkiet z oferty marketu budowlanego, drzwi dwuskrzydłowe sosnowe do sypialni od polskiego producenta, biała szkliwiona glazura w łazience polskiej produkcji.
Zdjęcia: migdal.studio